Spawarka TIG Spartus EasyTIG 208P AC/DC pakiet uchwyt TIG SPE 17/4m
Cena regularna:
2 704,77 zł
Cena regularna:
2 199,00 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Spawarka TIG Spartus EasyTIG 208P AC/DC pakiet uchwyt TIG SPE 17/4m
Spawarka SPARTUS Easy TIG 208P AC/DC to sterowana cyfrowo spawarka inwertorowa, skonstruowana w oparciu o tranzystory IGBT. Umożliwia spawanie metodami TIG AC/DC oraz MMA AC/DC. Zasilana jest z sieci jednofazowej 230V. Prosty w obsłudze cyfrowy panel funkcyjny, zapewnia błyskawiczny dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji spawarki.
Spawarka EasyTIG 208P AC/DC umożliwia zajarzenie łuku w dwóch metodach TIG HF (dzięki wysokiej częstotliwości) oraz TIG Lift (przez potarcie). Zamieszczony na panelu wykres przebiegu parametrów TIG pozwala na pełną regulację:
- czasu wypływu gazu przed i po spawaniu
- czasu narastania i opadania prądu

Dodatkowo wbudowana funkcja spawania prądem pulsującym (częstotliwość 0.5 – 200Hz) pozwala na regulację: prądu bazowego, prądu impulsu, częstotliwości pulsu – parametrów niezbędnych podczas łączenia cienkich blach.
W zależności od preferencji spawacza EasyTIG 208P AC/DC może pracować w trybie 2T lub 4T. EasyTIG 208P AC/DC sprawdzi się podczas spawania aluminium, dzięki płynnej regulacji balansu w zakresie 10 -99%.
Proces spawania elektrodą otuloną MMA AC/DC wspierają funkcję: Arc Force i Hot Start. Spartus EasyTIG 208P AC/DC to idealne urządzenie do prac produkcyjnych i serwisowych.
Przykładowe zastosowania: prace remontowe w terenie, zakłady ślusarskie, prace warsztatowe, utrzymanie ruchu, konstrukcje.

| Parametry techniczne spawarki |
|
| Prąd spawania MMA | AC 10 - 170A / DC 10 - 170A |
| Napięcie zasilania | ~1× 230V ± 10% 50 / 60 Hz |
| Napięcie biegu jałowego | 79V |
| Cykl pracy TIG | AC 35% / DC 40% |
| Pre-gaz | 0 - 2s |
| Hot Start | 1 |
| Czas narastania prądu | 0 - 10s |
| Post-gaz | 0 - 10s |
| Przyłącze | 9SPA |
| TIG Puls | 1 |
| Prąd impulsu | AC 10 - 200A / DC 10 - 170A |
| Tryb pracy 2T/4T | 1 |
| Klasa izolacji | H |
| Zajarzenie łuku | HF |
| Prąd spawania TIG | AC 10 - 200A / DC 10 - 170A |
| Czas opadania prądu | 0 - 10s |
| Szerokość impulsu | 5 - 95% |
| Częstotliwość pulsu | 0.5 - 200Hz |
| Współczynnik mocy (cosφ) | 0.6 |
| Częstotliwość prądu AC | 60Hz |
| Sprawność η | 85% |
| Stopień ochrony | IP21S |
| Waga | 8.7kg |
| Kształt przebiegu AC | prostokątny |
| Balans AC | 10 - 99% |
| Sterowanie | sterowanie w rękojeści UP&DOWN | sterowanie w rękojeści potencjometr |
| Arc Force | 1 |
| Pobór prądu | TIG DC 28A / TIG AC 33A / MMA DC 41A / MMA AC 39A |
| Wymiary | 450 x 135 x 230mm |
Po zakupie otrzymujesz:
- półautomat spawalniczy 208P AC/DC
- uchwyt spawalniczy SR-17 z pojedynczym mikrowłącznikiem 1B (4 metry)
- przewód masy 3m
- uchwyt elektrodowy 3m
- wężyk gazowy
- pakiet startowy części eksploatacyjnych
Materiały spawalne: stal węglowa, szlachetna, aluminium (tylko czyste, prosto z fabryki, ponieważ brak regulacji herców), miedź, tytan, duplex.
Zobacz inne nasze artykuły:
Dane techniczne
| Rodzaj materiału | aluminium |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.