Opis
Spawarka MIG Migomat EasyMIG 500 DUAL PULSE SPARTUS wózek chłodnica automatyczny podajnik drutu z przewodami
Spawarka Easy MIG 500 z podwójnym pulsem to nowoczesne urządzenie spawalnicze do spawania stali czarnej, nierdzewnej, aluminium i ocynku. Dzięki zaawansowanej technologii pozwala obsłużyć nawet najbardziej wymagające projekty technologiczne. Dedykowane programy spawalnicze ułatwiają pracę spawaczowi, lecz w każdej chwili można przejść na ustawienia manualne. Spawarka Easy MIG 500 DUAL PULSE marki Spartus jest wyposażona w wysokiej jakości źródło posadowiona na mobilnym wózku, do tego wbudowana chłodnica zalana płynem hypercoolant. Dodatkowo posiada wbudowany 4 rolkowy podajnik drutu wraz z wymiennymi rolkami 1.0 - 1.2U fi37 + dodatkowo 2 x rolka prowadząca 0.8 - 1.0V fi37, 2 x rolka prowadząca 1.2 - 1.6V fi37, 2 x rolka dociskowa fi37.
Maszyna umożliwia spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych i aktywnych (MIG/MAG), elektrodą otuloną (MMA) oraz metodą TIG Lift, co gwarantuje wszechstronność w różnych typach prac spawalniczych. Aby spawać przez potarcie, czyli tzw. TIG Lift należy dokupić osobno uchwyt spawalniczy wyposażony w zawór do regulacji gazu. Oczywiście nie należy zapomnieć o podmianie butli gazowej na czysty argon.

Parametry techniczne spawarki Easy MIG 500 DUAL PULSE SPARTUS:
| Napięcie zasilania | ~3× 400V ± 10% 50 / 60 Hz |
| Prąd spawania MIG | 50 – 500A |
| Cykl pracy MIG | 60% |
| Typ podajnika | wydzielony, 4 - rolkowy |
| Szpula drutu | ≤ 15kg / ∅200/300mm |
| Średnica drutu | 0.8 / 1.0 / 1.2 / 1.6 |
| Synergia | tak |
| Tryb pracy 2T/4T | tak |
| Dodatkowe funkcje MIG | DUAL PULSE, Post-gaz, pulsacja, programy synergiczne, ręczna korekta parametrów, regulacja indukcyjności, Slow Feed, test drutu |
| Chłodnica | tak |
| TIG Lift | tak |
| Prąd spawania TIG | 10 - 500A |
| Prąd spawania MMA | 10 - 500A |
| Arc Force | tak |
| Hot Start | tak |
| VRD | tak |
| Pobór prądu | MIG 38 / TIG DC 32 / MMA 39 |
| Współczynnik mocy (cosφ) | 0.91 |
| Sprawność η | MIG 86.9 / TIG DC 84.3 / MMA 87.1 |
| Klasa izolacji | H |
| Stopień ochrony | IP21S |
| Waga | 116 kg |
| Wymiary | 1060 x 610 x 1440 mm |
Spawarka Easy MIG 500 DUAL PULSE Spartus jest świetnym i wytrzymałym urządzeniem spawającym w praktycznie każdych warunkach. Dołożony podajnik drutu 4 - rolkowy pozwala na płynne podawanie drutu bez obawy o zaplątanie się. Istnieje możliwość zamontowania szpuli drutu 5kg i 15kg. W przypadku szpuli nawiniętej na koszyku drucianym należy zakupić osobno adaptery. Urządzenie spawające na wózku to duże udogodnienie dla spawacza, ponieważ nie musi nosić spawarki ze sobą w każde miejsce. Na wózku wydzielono specjalnie miejsce pod butlę gazową.

Co otrzymujesz w zestawie ze spawarką?
- EasyMIG 500DP źródło
- wydzielony podajnik drutu 4 rolkowy
- wbudowana chłodnica
- zestaw jezdny na kółkach
- Hypercoolant - płyn chłodzący wlewany do chłodnicy
- przewód zespolony 5m
- uchwyt spawalniczy MIG SPE 501 3m
- prowadnik drutu grafitowy do spawania aluminium
- prowadnik drutu stalowy
- 4 x rolka prowadząca 1.0 - 1.2U fi37 + dodatkowo 2 x rolka prowadząca 0.8 - 1.0V fi37, 2 x rolka prowadząca 1.2 - 1.6V fi37, 2 x rolka dociskowa fi37
- przewód masowy z zaciskiem kleszczowo-śrubowym 3m
- instrukcja obsługi
Spawarka Easy MIG 500 Dual Pulse jest wyposażona w programy synergiczne w zakresie średnic drutu 0,8 - 1,6 mm, z możliwością manualnej korekty parametrów. Dodatkowo posiada tryb pracy manual oraz możliwość spawania drutem samoosłonowym. Urządzenie wyróżnia się zaawansowanymi opcjami spawania prądem pulsującym, obejmującymi tryby Pulse, Cool Pulse oraz Dual Pulse. Każda z tych technologii pozwala na osiąganie wyjątkowo czystych i estetycznych spoin o jakości porównywalnej do metody TIG, ale z większą wydajnością.
Technologia Pulse umożliwia precyzyjne kontrolowanie ciepła wprowadzanego w materiał, co minimalizuje ryzyko przegrzania i deformacji. Cool Pulse dodatkowo redukuje temperaturę wprowadzaną do spoiny, co jest idealne przy pracy z cieńszymi lub bardziej wrażliwymi materiałami. Dual Pulse, korzystając z podwójnej modulacji, zapewnia jeszcze lepszą kontrolę nad procesem spawania, zwiększając stabilność łuku i poprawiając jakość spoiny, co ma znaczenie szczególnie przy spawaniu materiałów takich jak aluminium.
| MATERIAŁ | ŚREDNICA DRUTU [mm] | OPCJA | GAZ OSŁONOWY |
|
Stal czarna |
0.8 / 1.0 / 1.2 / 1.6 | MIG DC | 100%CO2 |
|
Stal czarna |
0.8 / 1.0 / 1.2 | MIG DC | 75%Ar + 25%CO2 mix |
| Stal czarna | 0.8 / 1.0 / 1.2 | Pulse / Dual Pulse | 80%Ar+20% CO2 mix |
|
Stal nierdzewna |
0.8 / 1.0 / 1.2 | Pulse / Dual Pulse | 80%Ar+20% CO2 mix |
| Stal nierdzewna | 0.8 / 1.0 / 1.2 | Pulse / Dual Pulse | 97,5%Ar+2,5% CO2 mix |
| CuSi |
0.8 / 1.0 / 1.2 |
Pulse / Dual Pulse |
100% argon |
| AlSi | 1.0 / 1.2 | Pulse / Dual Pulse | 100% argon |
| AlMg | 1.0 / 1.2 | Pulse / Dual Pulse | 100% argon |
Tab. Wykaz materiałów spawanych w odpowiedniej technologii i wybór gazu.
Zobacz inne nasze artykuły:
Cechy produktu
Moc spawarki
- Moc spawarki 500A
Zasilanie
- Zasilanie 400V
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.

